Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.05 17:59 - До всички копейки и поддържници на руския Мордор
Автор: diman Категория: Политика   
Прочетен: 3390 Коментари: 1 Гласове:
5

Последна промяна: 28.05 19:19

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 ИМАМ НЯКОЛКО ВЪПРОСА:

Кои са тези митични българи, които цели 500 години не приеха да говорят на турски, които си запазиха езика, обичаите, културата, религията, народната музика, шевиците и всичко българско, но ако не била Русия - неминуемо са щели да говорят на турски, да се наричат с турски имена, да се обличат с турски дрехи и да спазват турски обичаи?!
 
Вие, като празнувате Денят на будителите, знаете ли що е то ВЪЗРАЖДАНЕ?! Знаете ли, че българското се ВЪЗРАЖДА с все по-голяма сила през 19-ти век, вместо постепенно да изчезва?

 Кои щяха да проговорят турски?

- Тези ли, които имаха 1500 училища и три гимназии, за които плащаха от джоба си, те ли щяха да говорят на турски?
- Тези ли, които списваха 107 български вестника и няколко периодични списания?   
- Тези ли, които през 19-ти век вдигат 43 въстания?
- Тези ли, които 500 години не само си запазиха религията, но и националната идентичност и 35 години не се задоволиха с това да са православни, ами се бориха почти 40 години за своя БЪЛГАРСКА Екзархия*, напук на Гърция и Русия? 
- Тези ли, които при проведения плебисцит за създаването на Екзархията се САМООПРЕДЕЛЯТ като българи? 

Да се подценяват предците ни, които 500 години са се запазили като нация и народ, с мантрата "ако не бяха руснаците да ни освободят" е най-долната спекулация и неуважение с цел да се изтъкне приноса на Русия! Половин хилядолетие, цели 500 години сме си останали БЪЛГАРИ! И, ако не беше дошла Русия, щяхме да си останем пак БЪЛГАРИ, които неминуемо щяха да  извоюват правото си на независима държава. 

  Парадоксът е, че докато хора като вас рецитират "Балканджи Йово", в желанието си да докажат "робството", не се прекланят пред желязната му воля, ами изпадат в овча благодарност към Русия, щото на нея уж дължим запазването на всичко българско! И какво излиза сега - на роба Балканджи Йово му отрязали и двете ръце, отсякали му и двете нозе, избодоха му и двете очи, но той не даде Яна на турска вяра!

   Сега, след 150 години, "гордите" му наследници благодарят на Русия, щото, ако не била тя, сме щели да ходим с фесове и фереджета!?
  Не, не Русия ни е запазила като народ, а ние самите сме се запазили! Балканджи Йово ви е запазил, а не "дядо Иван"!!!

 И се научете ДА СЕ ГОРДЕЕТЕ С ТОЗИ ФАКТ, вместо да благодарите на Русия!

  И да ви напомня, че при създаването на Българската Екзархия се извършва плебисцит в Македония, под контрола на турските власти и Вселенската гръцка патриаршия. Голяма част от Македония попада в границите на Българската екзархия, защото населението там се САМООПРЕДЕЛЯ като БЪЛГАРСКО! Създадени са Скопска, Охридска и Битолска епархии. Сега българите там се определят като македонци, заради политиката на "освободителката", на която 150 години ѝ правите метани! 

image



Гласувай:
5



1. belkana - Българският Дух
28.05 20:04
винаги ще побеждава . А тези спекулатори приличат на онези гърчеещи се българи тогава, сега техните потомци славят руски имперски интереси
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: diman
Категория: Политика
Прочетен: 43258
Постинги: 61
Коментари: 62
Гласове: 132
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930